ריטריט - אורטופדיה רגשית 16-15 לאוגוסט 2024 - לפרטים ושריון מקום - לחצו כאן

כיצד לטפל בכאבי ברכיים?

מים בברך או דלקת, שחיקת סחוס, קרע ברצועה או במניסקוס ועוד, פציעות ברכיים זה משהו שאין להקל בו ראש, נקודה.

בואו נדבר רגע על הברכיים, על המפרק שמבחינה פיזיולוגית מוגדר כמפרק המורכב ביותר בגוף ועם הכי הרבה נוזלים, נדמה שמשהו במורכבות שלו, מצביע שבהתאם – גם משמעותו הפסיכולוגית\רגשית היא כזו ממש לא כדאי להזניח ורצוי להתייחס אליה במלוא הרצינות, גם כשמדובר בכאב עמום, או כזה שניתן לתרץ כמאמץ פיזי נקודתי, כך נפיק מהם את הלמידה המקסימאלית עבורנו ונבטיח לעצמנו תמיכה נאותה גם באזור משמעותי זה, זו בכל אופן הגישה שעל פיה אני חי ואותה מלמד.

כאבי ברכיים הם אחד הכאבים המגבילים שיש

כאבי ברכיים הם אחד הכאבים המגבילים שיש, הקושי להשעין משקל על הרגל הפצועה, או קושי בפשיטה וכפיפה מביאים לפגיעה ממשית באיכות החיים ולכן העצה הראשונה שאניח כאן, אומרת כך: אם כאב או מגבלה מאיטים אותך, אולי יש כאן הזדמנות עבורך ללמוד משהו? להאט רגע את הקצב ולהסכים להביט פנימה למה שמבקש תשומת לב?

ברכיים מבקשות להניע רגשות.

לאורך השנים פגשתי מאות גברים ונשים שסבלו מבעיות ברכיים בדרגות פציעה שונות, חלקם אכן מינפו באומץ את הפציעה לתהליך רגשי עמוק ומתגמל שהקרין לכלל מערכות היחסים בחייהם והברכיים כמובן התחזקו והחלימו, אחרים בחרו לגלגל עיניים לתקרה ולומר "אני? מה פתאום, בסה"כ נפלתי\ טיפסתי\ פספסתי או ש: "זה רק פיזי"…זה יעבור לבד.

כשזה מגיע למשמעות הרגשית של מפרק הברך, אתוודה שפגשתי המון דיס אינפורמציה ובלבול, אך על פי גישת אורטופדיה רגשית פציעות במפרק זה מייצגות שני דברים עיקריים והם:

  1. תחושת כבדות פנימית – אנשים שצוברים מועקות, שאינם משתפים וחיים יותר את העבר (תודעת קורבן) מאשר בהווה, עם כל התמודדות שתהיה, נכון יהיה לומר  כי להישאר לאורך שנים עם מועקות פנימיות ולהישען על העבר, חיובי או שלילי זה מתכון למחלות וכבדות פנימית.  אחד התהליכים המומלצים במקרה שכזה הוא טקס סליחה, לשחרר את העבר, כמה שאפשר, להניע רגשות ששקעו בתוכנו, לקבל ליווי מקצועי בפירוק משקעי העבר במערכות היחסים בחיינו, באופן בוגר, אמיץ וכנה.
כיתוב לתמונה יהיה כאן

המשמעות הרגשית הנוספת גם משמעותית מאד, אך על מנת שלא להעמיס יתר על המידה, יתכן וארחיב אודותיה בשיתוף נפרד, היא אכן ראויה לו.

לסיכום, פציעות ברכיים מביאות הזדמנות אדירה לפתחו של האדם, אם ישכיל לתהליך משולב של גוף ורגש, הגוף מגיב מהר מאד להנעת רגשות ומניסיוני בקליניקה – זה מדרבן אותם להתמיד ולנקות עוד ועוד, עד להתאוששות וריפוי הערך העצמי והגוף.

אם אתם מוצאים שהידע הזה יכול לתרום – שתפו אותו, כך נרחיב יחד את מעגלי ההשפעה והריפוי.

רוצים לשמוע עוד? הצטרפו לקורס אורטופדיה רגשית הקרוב, כנסו: www.feltov.com  

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

איור תלת מימד של איליו פסואס (בעברית: מותן כסל)

מותן כסל

איליו פסואס, או בשמו העברי – מותן כסל, צמד מילים שגורם להרבה אנשים לעצור רגע הכל – ולהקשיב. ובצדק, צמד שרירי העומק הללו אחראים לכל

קרא עוד »

הגוף אוגר זיכרונות!

הגוף אוגר זיכרונות !לפני שהוא אוגר נוזלים,לפני שהוא אוגר שומנים,לפני שהוא מגדל מסת שריר, הגוף מגדל מקום לזיכרונות ! אנחנו ספרייה בתנועה, ספר נושם, לכל

קרא עוד »

השאירו פרטים

ואחזור אליכם בקרוב

רגע, מגיעה לך מתנה מיוחדת ממני...

לקבלת המדריך ׳10 טיפים לחיים בריאים׳ חינם השאירו שם וטלפון ותועברו מיד למדריך